Možnosti využití virtuální reality

Fenomén virtuální reality se značně rozmáhá a dává o sobě vědět čím dál víc. Stále více společností soustředí své možnosti na vytváření produktů pro vstup do virtuální reality, které si domů můžete pořídit i vy. Ačkoliv nejvíc se z toho snaží získat zábavní průmysl, faktem je, že virtuální realita tu není jenom pro pobavení, ale velmi brzo bude také užitečná pro různé simulace v určitých odvětvích. Některé obory už objevili potenciál virtuální reality, takže se s ní snadno můžete setkat nejen v počítačovém průmyslu, ale také v některých profesích.

VR ve zdravotnictví

S umělou skutečností a brýlemi pro virtuální realitu se dnes potkat například v některých zdravotnických střediscích, kde slouží nejen pro učení nového personálu, ale také pro lepší představivost. Mladí doktoři si mohou ve virtuální realitě prohlédnout z blízka lidské orgány a seznámit se tak s jejich tvarem mimo tělo. Samozřejmě si mohou ale také nacvičovat operace nebo určité techniky pro své zdokonalení.

Pro útulný domov

Když si chce člověk postavit domov, velkou roli hraje jeho představivost. Umíte si představit, jak váš dům bude vypadat? Víte, jestli ta fialová bude na zdi vypadat opravdu dobře? Jste si jisti rozvržením interiéru? Pokud ne, pomůže vám virtuální reality, do které si mohou architekti a stavitelé promítnout budovu a vyzkoušet různé možnosti. Pro obyčejného člověka je to zase příležitost, podívat se na zařízení interiéru nebo exteriéru pokoje nebo domu.

Zasportujte si

Nejen sportovci potřebují trénovat, i vy si můžete ve virtuální realitě nacvičit určité pohyby pro nějaký sport. Nejste si jisti, jestli by vám šel tenis? Nevíte, jestli byste se v minigolfu vůbec trefili do jamky? A co třeba lyžování? Ačkoliv za posledních pár let nebyl pořádný sníh, ve virtuální realitě si ho užijete až až. Sport ve virtuální realitě můžete praktikovat kdykoliv a kdekoliv bez omezení a to přesně podle svého gusta.

Když nemáte partnerku

Jestliže si chcete zařádit, ale ruce vás bolí z práce, nasaďte si brýle pro virtuální realitu a užijte si hned několik holek najednou. Virtuální realita se značně uplatňuje také na poli pornoprůmyslu, kde prozatím funguje spíše jako promítaný film. Simulované ženy ve virtuální realitě prozatím nejsou dostupné, ale postupně dochází k jejich vylepšování. Zatím na ně můžete jen staticky sahat a užívat si, jak se jejich kůže mění pod vašimi doteky, či propracovanost jejich bradavek.

Zábava je to hlavní

Posledním bodem je určitě zábava, kde se s pojmem virtuální realita setkáte nejčastěji. Jedná se především o nejrůznější hry, které jsou v provedení statického prohlížení nové reality nebo formou akce. Užít si můžete také určité simulace, vyzkoušet si, jaké to je být superhrdinou, nebo si jednoduše promítnout své oblíbené hry z nového úhlu pohledu. Je to jen na vás.

Náš výběr
Gear VR
Gear VR
2 490 Kč
Oculus Rift HD
Oculus Rift HD
16 459 Kč
HTC Vive
HTC Vive
23 990 Kč