Aplikace pro virtuální realitu Cardboard

Když se chcete přenést do virtuální reality, ale nechce se vám utrácet za drahé vybavení či brýle pro umělou skutečnost, můžete to udělat snadno pomocí svého mobilu. Na svém mobilním telefonu si jednoduše nastavíte zobrazení pro virtuální realitu a poté jej zasunete do Google Cardboard, které vám vytvoří dojem nové dimenze, do které je vám dovoleno pohlédnout. Funguje to snadno a prakticky, kvalita zobrazení je různá podle schopností vašeho telefonu. Určitě je to ale jedna z možností, jak rozšířit obzor za pár korun a přitom se pobavit novými věcmi. Díky Google Cardboard máte totiž příležitost vyzkoušet různé aplikace, určených pouze pro tento způsobem prohlížení virtuální reality. Získejte tak zábavu na dlouhé hodiny, projděte se po místech, kde jste ještě nikdy nebyli, udělejte věci jinak, než je děláte obvykle. Když budete mít aplikace pro Google Cardboard, půjde to snadno – tady je přehled těch nejzajímavějších.

1. Tokyo virtuální realita Cardboard

Chtěli jste se někdy podívat do Japonska, ale peníze za letenky se vám zdáli nekřesťansky drahé? S touto aplikací se tam můžete podívat klidně hned. Aplikace pro Google Cardboard vám přináší Tokyo jako na dlani, projít si tu můžete přibližně 26 míst, která si můžete prohlédnout, jako kdybyste tam opravdu byli. Jednoduše otáčejte hlavou a pokochejte se japonskou kulturou, kterou budete mít s touto aplikací na dosah ruky.

2. Do vesmíru s Refugio 3D Space-station

Pro ty z vás, kteří se chtějí podívat do vesmíru, ale dělá se jim špatně už jen při delší jízdě autem, je tu virtuální svět Refugio 3D, kde se stanete součástí vesmírné stanice prozkoumávající novou planetu. Můžete navštívit její povrch, seznámit se s jejími rostlinami, budovami, povrchem,… Ačkoliv si tu kromě prohlížení moc zábavy a akce neužijete, pro dokonalý zážitek z virtuální reality mimozemského světa to bohatě stačí.

3. Buďte součástí Jurského parku

Ve virtuální realitě je možné všechno, proto není nic moc překvapivého, že se můžete vypravit i do světoznámé „tak trochu jiné zoologické zahrady“, kde jsou chovaní dinosauři. Na rozdíl od filmové verze vy tu ale budete naprosto v bezpečí, protože dinosauři si vás nebudou všímat. Zato vy si je tak můžete v klidu prohlédnout a seznámit se s jejich druhy. Procházku po tropickém ostrově plném dinosaurů si můžete užít například díky aplikaci Jurrasic VR od Lunagames Fun and Games.

4. Nic pro arachnofobiky

Pokud máte panickou hrůzu z pavouků, určitě si nestahujte aplikaci pro Google Cardboard Runner VR, která je jednou z mála her pro tento druh virtuální reality. Podstatou je, že musíte uniknout velkému pavoučímu monstru, které vás honí. Můžete na něho házet ohnivé koule, ale jen ho tím trochu zdržíte. Díky této aplikaci zažijete akci a ve vašich žilách bude kolovat adrenalin, až tuto hru začnete hrát, nebude se vám chtít přestat. Výhodou je, že má jednoduché ovládání.

5. Horská dráha

Roller Coaster je aplikace, kterou ve svém telefonu rozhodně musíte mít. Díky ní si můžete kdykoliv užít jízdu na divoké horské dráze přímo v srdci tropického ostrova. Trasa je perfektně vytvořená tak, abyste v ní našli adrenalin, vzrušení, ale také zábavu. Skoro se vám bude chtít křičet nahlas, až se poveze a váš vozík bude rachotit exotickou krajinou.

Náš výběr
Gear VR
Gear VR
2 490 Kč
Oculus Rift HD
Oculus Rift HD
16 459 Kč
HTC Vive
HTC Vive
23 990 Kč